Zájemci o inovační voucher se seznámili s novými podmínkami

11. 4. 2018

Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky mohou firmy v Karlovarském kraji od pondělí 7. 5. 2018 žádat v programu Inovační vouchery Karlovarského kraje. Protože jsme zjednodušili podmínky a letos poprvé bude možné podat žádost o dotaci elektronicky, uspořádali jsme právě dnes seminář pro potenciální žadatele. Představili jsme nový koncept podání žádosti a upozornili na pár změn, které příjemcům výrazně pomohou v realizaci projektů.

 V rámci semináře jsme představili nejen atraktivní novinky dotačního titulu, ale též úspěšný projekt firmy loňského ročníku. Paní Pádrová ze společnosti EPT connector, s.r.o. představila využití 3D tisku do strojních zařízení ve výrobním procesu společnosti. Díky Inovačnímu voucheru se jim podařilo otestovat rychlost a levnou možnosti tisku prototypů a vzorků, odzkoušet prototypy v reálné výrobě a tím odlehčit výrobním kapacitám nástrojárny. Realizace projektu testování 3D tisku byla zásadním krokem k následné investici v roce 2018, a sice koupi nové 3D tiskárny v celkové hodnotě 500.000 Kč. „Díly tištěné technologii 3D tisku jsou použitelné ve výrobě a 3D tisk je možné použít jako alternativní náhradu konvenčního obrábění, čímž jsme schopni dosáhnout snížení průběžné doby výroby dílů za podstatně nižší náklady.“ uvedla p. Pádrová, zástupce společnosti EPT connector, s.r.o.

 Jsme rádi, že i tak malé finance mají opravdový smysl a pomohou firmám k realizaci dalších investic vedoucích k růstu a zvýšení konkurenceschopnosti firem v Karlovarském kraji.

 V případě, že jste nestihli dnešní seminář, nabízíme Vám možnost osobní konzultace. Zavolejte a přijďte s námi prodiskutovat Váš projektový záměr. Jsme tu pro Vás.

Zájemci o inovační voucher se seznámili s novými podmínkami

Soubory ke stažení

Všechny aktuality
Vize

„Karlovarský kraj – kraj vstřícný inovacím, podnikavosti a mezinárodní spolupráci, který kreativně rozvíjí místní lidský potenciál, znalosti a hospodářské tradice.“