Specializace Karlovarského kraje -> #7 Lázeňství a cestovní ruch

8. 11. 2019
Žádné jiné odvětví není pro kraj tak typické jako lázeňství a cestovní ruch. Kraj má výjimečně vysoký počet přírodních léčivých zdrojů (obzvlášť pramenů). V kraji se nachází více než polovina všech lázeňských léčebných zařízení a lůžkových kapacit. Rozvoji cestovního ruchu přispívá také řada přírodních i kulturních fenoménů nemajících obdoby minimálně v ČR nebo střední Evropě. Lázeňský cestovní ruch je nejen ekonomicky velmi efektivní, ale pro Karlovarský kraj zároveň představuje významný zdroj příjmů. Karlovarský kraj se snaží cestovní ruch nadále posilovat a v roce 2017 za tímto účelem založil destinační agenturu Živý kraj. Inovační potenciál se snaží dále rozvíjet Inovační platforma pro lázeňství a balneologii, která stála u zrodu Koncepce rozvoje lázeňství a balneologie Karlovarského kraje a u založení veřejné výzkumné instituce Institut lázeňství a balneologie. Hlavním cílem institutu bude ověřování účinků lázeňské léčby na lidský organismus. Pozitivní závěry výzkumu následně budou využívány k propagaci lázeňství Karlovarského kraje.
Specializace Karlovarského kraje -> #7 Lázeňství a cestovní ruch
Všechny aktuality
Vize

„Karlovarský kraj – kraj vstřícný inovacím, podnikavosti a mezinárodní spolupráci, který kreativně rozvíjí místní lidský potenciál, znalosti a hospodářské tradice.“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.