SERIÁL: Specializace Karlovarského kraje -> #4 Tradiční průmysly

10. 1. 2019

te, jaké jsou tradiční obory Karlovarského kraje a v čem vynikají? Sledujte náš seriál článků, v rámci kterého vám představujeme nejdůležitější průmyslová odvětví Karlovarského kraje…

Nedokážete si pod pojmem tradiční průmysly představit konkrétní firmy? Tradiční jsou pro Karlovarský kraj především odvětví keramického a sklářského průmyslu, částečně také odvětví zahrnující firmy vyrábějící nekovové minerální výrobky potřebné například pro výrobu stavebních hmot. V těchto oborech je Karlovarský kraj doslova unikátní!

Mezi porcelánkami a sklárnami je několik mezinárodně uznávaných firem s luxusní produkcí ve spojení s moderním či nápaditým designem. Firmy ale nevyrábí pouze porcelánové soupravy pro domácnosti a hotely. V našem kraji můžeme nalézt také producenty koupelnové nebo technické keramiky využitelné díky své odolnosti vůči korozi v elektrotechnice.

Stejně tak i sklářské firmy nevyrábějí jen produkty pro domácnosti. Výrobky ze skla z našeho kraje tak můžete vidět ve svých autech (zrcátka), na nábytku, v koupelně nebo jako flakon pro váš oblíbený parfém. Z Karlovarského kraje také pochází pravděpodobně i lahev vašeho oblíbeného piva či destilátu. Skleněné a porcelánové výrobky z našeho kraje tak máme všude kolem sebe!

SERIÁL: Specializace Karlovarského kraje -> #4 Tradiční průmysly
Všechny aktuality
Vize

„Karlovarský kraj – kraj vstřícný inovacím, podnikavosti a mezinárodní spolupráci, který kreativně rozvíjí místní lidský potenciál, znalosti a hospodářské tradice.“