Karlovarský kraj zažívá v oblasti výzkumu a vývoje oživení

8. 9. 2017

Ačkoliv má náš region nejméně obyvatel ze všech krajů, chybí zde vysoká škola a nenašli bychom tu ani vědecko-výzkumné organizace, díky nárůstu výzkumných a vývojových aktivit se v posledních letech pomalu probouzí z červených čísel. O tom svědčí i závěry z mapování inovačního prostředí, na kterém v uplynulém období intenzivně pracovala Karlovarská agentura rozvoje podnikání se svými regionálními partnery. Do průzkumu se zapojilo celkem čtyřicet tři firem z kraje, s nimiž byl veden rozhovor o investicích do inovací, plánovaných projektech a dalších potřebách v oblasti rozvoje inovací, výzkumného a inovačního potenciálu. Závěrem je, že téměř dvě třetiny firem disponují zaměstnanci, kteří se věnují inovacím. Necelých padesát procent pak realizuje výzkumné a vývojové aktivity a takřka sedm procent plánuje do budoucna jejich rozvoj.

Výstupy z mapování budou použity pro aktualizaci Regionální inovační strategie Karlovarského kraje a pro další vývoj spolupráce mezi soukromým sektorem a Karlovarským krajem.

Věříme, že i přes stále nižní úroveň výzkumné a vývojové základny a inovačního potenciálu se nám podaří společnými kroky dosáhnout dalších úspěchů a přiblížit se tak k republikovému průměru.

Všem firmám, které se do mapování zapojily, děkujeme za spolupráci a přejeme jim do další činnosti mnoho úspěchů, neboť právě soukromý sektor výrazně ovlivňuje konkurenceschopnost našeho regionu.

ABC pack, s.r.o.; ARMOVNA Otovice s.r.o.; ATE, s.r.o.; Beton Hradiště, s.r.o.; Bohemia Healing Marienbad Waters, a.s.; BONNEL TECHNOLOGIE s. r. o.; BVD PECE, spol. s r.o.; DERTER s.r.o.; EAF protect s.r.o.; EDEN GROUP a.s.; FLABEG Czech s.r.o.; Francis SPA HOTEL s.r.o.; G D K spol. s r.o.; HEXPOL Compounding Lesina s.r.o.; HF-Czechforge s.r.o.; CHEMFUTURE, s.r.o.; Karlovarské minerální vody, a.s.; Kartona, s.r.o.; KMK GRANIT a.s.; Kränzle spol. s r.o.; Lamela Electric, a.s., odštěpený závod Kabelovna Chyše; Lázně Františkovy Lázně a.s.; Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.; NELAN, spol. s r.o.; NOVITERA, a. s. ; O-I Manufacturing Czech Republic, a.s.; Petainer Czech Holdings s.r.o.; PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o.; Pivovar PERMON s.r.o.; RAIL ELECTRONICS CZ s.r.o.; REALISTIC, a.s.; Sedlecký kaolin a. s.; SKF Lubrication Systems CZ, s.r.o.; SKRIBEK spol. s r.o.; Stav - elektro s.r.o.; STEIN, Sport, Fit & Fun s.r.o.; SWISS FORM, a.s.; Synthomer a.s.; TEREA Cheb s.r.o.; Thun 1794 a.s.; Veolia Energie Mariánské Lázně, s.r.o.; WITTE Nejdek, spol. s r.o.; Žlutická teplárenská, a.s.


Karlovarský kraj zažívá v oblasti výzkumu a vývoje oživení
Všechny aktuality
Vize

„Karlovarský kraj – kraj vstřícný inovacím, podnikavosti a mezinárodní spolupráci, který kreativně rozvíjí místní lidský potenciál, znalosti a hospodářské tradice.“