SERIÁL: Specializace Karlovarského kraje -> #3 Automobilový průmysl

1. 11. 2018
Víte, čím vyniká Karlovarský kraj v automobilovém průmyslu? Sledujte náš seriál článků, v rámci kterého vám představujeme nejdůležitější průmyslová odvětví Karlovarského kraje…
Do třetice všeho dobrého…automobilový průmysl má v Karlovarském kraji opravdu co nabídnout. Jasně, žádnou velkou automobilku u nás nenajdeme, i když se u nás v minulosti vyráběly trolejbusy. Dodnes v Ostrově působí firma, která se zabývá vývojem pohonů pro trolejbusy a elektrobusy.

V našem kraji máme vysoký počet firem, které vyrábí a vyvíjí pro automobilový průmysl jednotlivé komponenty. Od výroby kapot, dveří, koreb pro nákladní automobily přes elektronické komponenty (kabeláž, LED diody, konektory), zpětná zrcátka, tlumiče, směsí pro výrobu pneumatik, až po výrobu sedadel nebo airbagů a textilních částí automobilů.

A proč jsme dali do úvodního obrázku kolo značky BMW? Také této automobilce samozřejmě dodávají firmy své produkty. BMW má ale zájem u Sokolova vybudovat vývojové centrum pro testování autonomních vozidel. Předpokládané náklady dělají ze záměru největší jednorázovou investici do výzkumu a vývoje.

SERIÁL: Specializace Karlovarského kraje -> #3 Automobilový průmysl
Všechny aktuality
Vize

„Karlovarský kraj – kraj vstřícný inovacím, podnikavosti a mezinárodní spolupráci, který kreativně rozvíjí místní lidský potenciál, znalosti a hospodářské tradice.“